Pokoleniowe wino Matsu

Matsu, ciekawe etykiety, etykiety na wino, wino hiszpańskie, zdjęcie na butelceZ pewnością niejedno wino ma ciekawą historię, ale nie wszystkie ukazują to na swojej etykiecie. Inaczej jest w przypadku wina Matsu. Jak tchnąć życie i ducha włożonego w  rodzinną pracę nad doskonałym smakiem trunku?

Organiczna winiarnia z hiszpańskiego Toro zajmuje się produkcją swego doskonałego w smaku wina w sposób naturalny. Nawiązuje do tego nazwa Matsu, która z japońskiego oznacza oczekiwanie. Czeka się oczywiście na efekt końcowy, który pojawia się po 14 miesiącach od zamknięcia wina w beczce.

Wino w pudełku, wino hiszpańskie, ciekawe etykiety na wino, etykiety na wino

Etykiety kolekcji butelek Matsu różnią się od znanych nam powszechnie wszelakich win. Nie znajdziemy na niej ornamentów, motywów roślinnych i wszystkiego, do czego przywykliśmy. Odkryjemy jednak nowy sposób na minimalistyczną i ukazującą wartość etykietę. Butelki Matsu przedstawiają, bowiem trzy pokolenia mężczyzn, którzy mają być metaforą różnorodnych smaków i charakterów. Każdy z przedstawicieli swego pokolenia odpowiada temu jak długo fermentuje wino i jaki w efekcie uzyskiwany jest smak. El Picaro przedstawiony jest, jako syn, który w młodzieńczej interpretacji oznacza łobuza, łotra. Jego smak jest niezwykle świeży, ale także intensywny, jak przystało na młodego chłopca.  Kolejnym przedstawionym panem jest ojciec zwany także El Recio. Jest to wyrazisty twardziel o poważnym, dojrzałym ale zarazem subtelnym smaku. Ostatnim w trio jest dziadek El Viejo, z którym przypadają dwie etykiety tego niebanalnego wina. Jego podobizna ukazuje potęgę, doświadczenie i starość – niczym dojrzewające w piwnicach wieloletnie wino.

hiszpańskie wino, butelka, ciekawa etykieta, etykieta na wino, zdjęcie na etykiecie, zdjęcie na butelce

Matsu to nowoczesny projekt ekologicznego winiarstwa, łączący unikalną kolekcję, a także pokolenia. To również hołd dla ludzi, którzy poświęcili swe życie na pracę nad winem. Niesamowite połączenie charakterów i smaków, którego wcześniej nie było. Minimalizm i ekspresja uderzają w odbiorcę swoją, z jednej strony zwykłością, a z drugiej innowacją. Nadanie życia i sensu zwykłym butelkom poprzez pomysłowe etykiety jest genialne, co potwierdzają liczne nagrody w konkursach na najlepsze opakowanie. Między innymi Gold Best Product Design Overall na konkursie Harpers Design Awards 2012 w Londynie.

Recenzje są zachęcające, może więc warto skusić się na któreś z pokoleń?

Źródło obrazów: