Ciekawe etykiety: etykieta Golden Monkey

lovely-package-golden-monkey-1

„Nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego” – to japońskie powiedzenie, które zostało zobrazowane legendarną rzeźbą trzech mądrych małp. Browar Victory burzy nieco ten schemat swoją najnowszą etykietą, zdobiącą piwo Golden Monkey.

Browar Victory został założony przez dwójkę przyjaciół- Rona Barcheta i Billa Covaleskiego. Zanim ruszyła jego oficjalna działalność panowie warzyli piwo w warunkach domowych, co traktowali jako czystą pasję. Ponieważ fanów przybywało, w ich głowach zrodził się pomysł utworzenia prawdziwego browaru, którego złocisty trunek docierałby do jeszcze większego grona smakoszy piwa. W ten sposób, nieprzerwanie od 1996 roku można przebierać w szerokiej ofercie piw, które proponuje Victory Brewing Company.

Jednym z piw, które zwróciło naszą uwagę jest Golden Monkey. Jego etykieta od samego początku nawiązywała do 3 mądrych małp. Ostatnio jej odświeżenia dokonał student grafiki, Alexander Poholski. W pierwotnej wersji na etykiecie piwa widniały tylko dwie małpy. W projekcie Poholskiego, do ich grona dołączyła jeszcze jedna. Góruje ona nad pozostałymi z butelką piwa w ręce. Tuż nad jej głową widnieje nazwa browaru Victory, co oznacza zwycięstwo. Jak tłumaczy sam autor etykiety, górowanie jednej z małp nawiązuje nie tylko do nazwy browaru, ale także przedstawia jej spryt. Małpa z piwem wie, że ta, która widzi, nie może powiedzieć tej, która nie widzi, że na jej głowie siedzi ta, która pije piwo ;).

GoldenMonkey-Bottle
Pierwsza etykieta zdobiąca piwo Golden Monkey

mega
Etykieta autorstwa Alexandra Poholskiego