Czym jest „czysta etykieta”?

DSC_4356

Jeśli coraz częściej sięgacie po zdrową żywność i z większą uwagą przyglądacie się jaki skład mają kupowane przez was produkty, ten temat powinien Was zainteresować. Czy słyszeliście o terminie „clean label”?

Z roku na rok rośnie popularność zdrowego trybu życia. Nie tylko częściej zaglądamy do siłowni i klubów fitness, ale też z większą uwagą przyglądamy się temu co jemy. Rezygnujemy z półproduktów, częściej zaglądamy do sklepów ze zdrową żywnością, rezygnujemy z jedzenia w restauracjach na rzecz samodzielnego gotowania w domu. Niektórzy idą o krok dalej – sami decydują się na wytwarzanie produktów: robimy własne chlebki, soki, przetwory, pikle. Jeśli prowadzicie podobny tryb życia nie powinniście przejść obojętnie obok terminu „czysta etykieta” (z ang. clean label).

Clean label jest terminem ściśle związanym ze zjawiskiem tzw. czyszczenia etykiet i w pierwszej kolejności producenci rozpoczęli usuwać ze swoich produktów wszelkie „E”. Kiedy działania zaczęły przynosić rezultaty, zaczęto produkować żywność, którą bez wstydu można określić jako: zdrową, naturalną i bez konserwantów.

Śledząc ten trend postanowiliśmy przygotować swoją wersję „czystej etykiety”, którą kierujemy do osób samodzielnie wytwarzających produkty. Na gotowych szablonach możecie Państwo dodać dowolny wpis w czystym polu, a następnie taką etykietą ozdobić słoik z przetworami przez Państwa przygotowanymi. Poniżej kilka pomysłów:

DSC_4342

DSC_4353

DSC_4356