II Konkurs Etykiet Piwnych

Konkurs-Etykiet-Piwnych-infoPragniemy docenić wszystkich, którzy zwracają uwagę na etykiety piw oraz tych wszystkich, który uczestniczą w procesie ich powstawania. Właśnie dlatego bottlabel.com wraz z Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa już drugi raz organizują Konkurs Etykiet Piwnych.


Skąd pomysł na konkurs?
Etykiety stanowią ważny element kultury piwnej. Od niepamiętnych czasów wytwórcy piwa chcieli za ich pomocą wzbogacić wizerunek, przekazać informację czy tez zachęcić do kupna.
Dziś sklepowe pułki pełne są butelek ozdobionych starannie zaprojektowanymi i wykonanymi etykietami. Każda z nich ma swoją historię, swój charakter i swoją misję do spełnienia.
Piwa wytwarzane w warunkach domowych, w browarach restauracyjnych lub rzemieślniczych, są specyficznie, nowatorskie. Ich otoczka, szata graficzna, zastosowane techniki są często niepowtarzalne i wyjątkowe.I-KDEP-2013-wyniki-konkurs-jury

 

Pierwsza edycja Konkursu Domowych Etykiet Piwnych 2013
W 2013 roku odbyła się pierwsza edycja Konkursu etykiet organizowanego przez bottlabel.com. Uczestnikami byli autorzy etykiet dla piw domowych. Nadesłano 110 unikalnych etykiet, z których, w wyniku obrad Jury wybrano 3 zwycięskie. Wszystkie etykiety brały również udział w konkursie internetowym, w którym każdy mógł zagłosować na wybrane przez siebie wzory.  W obu kategoriach twórcom najlepszych etykiet przypadły atrakcyjne nagrody.
Wszystkie nadesłane etykiety wzięły udział w specjalnej wystawie zorganizowanej w Centrum Kultury ”Zamek” na terenie Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.I-KDEP-2013-wyniki-konkurs-internetowy

 

Konkurs Etykiet Piwnych 2014 – nowa edycja i nowa kategoria!
Tegoroczny II Konkurs Etykiet Piwnych jest specjalnie przeznaczony dla domowych piwowarów, ale w tym roku po raz pierwszy pojawiła się nowa kategoria – piwnych etykiet z browarów komercyjnych!
Zachęcamy wszystkich domowych piwowarów, którzy zdobią swoje butelki własnoręcznie projektowanymi etykietami oraz przedstawicieli browarów komercyjnych, których etykiety można było znaleźć na sklepowych pułkach, do udziału w Konkursie.

Konkurs Domowych Etykiet Piwnych:

  1. Obrady Jury w ramach Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa 2013. Jury złożone z grafików oraz przedstawicieli organizatorów oceni i wybierze najciekawsze i najbardziej oryginalne etykiety zdobiące domowe piwa.
  2. Konkurs Internetowy Etykiet Domowych. Wszystkie etykiety zostaną zeskanowane i umieszczone na internetowej stronie konkursowej. Każdy będzie mógł zapoznać się z konkursowymi etykietami i oddać głos na wybrany przez siebie wzór domowej etykiety piwnej.

Konkurs Komercyjnych Etykiet Piwnych:

  1. Konkurs Internetowy Etykiet Komercyjnych. Wszystkie etykiety zostaną zeskanowane i umieszczone na internetowej stronie konkursowej. Każdy będzie mógł zapoznać się z konkursowymi etykietami i oddać głos na wybrany przez siebie wzór komercyjnej etykiety piwnej.

W wszystkich kategoriach zostaną przydzielone nagrody za I, II i III miejsce.bottlabel_wystawa_konkurs_domowych_etykiety_piwnych

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i prestiż, a wszystkie nadesłane etykiety wezmą udział w publicznej Wystawie podczas V Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, 9-11 maja 2014.

Organizatorami II Konkursu Etykiet Piwnych  są:

•    bottlabel | etykiety na butelki
•    CEREVISIA
•    Centrum Kultury „Zamek”

Aktualności, regulamin i karty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie Konkursu:
www.bottlabel.com/Konkurs-Etykiet-Piwnych