II Konkurs Etykiet Piwnych 2014

Konkurs Etykiet Piwnych 2014

II Konkurs Etykiet Piwnych już za nami. Również Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa dobiegł końca. Kto zwyciężył w konkursie etykiet? Jak wyglądała wystawa?

Etykiety stanowią ważny element kultury piwnej. Od niepamiętnych czasów wytwórcy piwa chcieli za ich pomocą wzbogacić wizerunek, przekazać informację czy tez zachęcić do kupna. Bottlabel wraz z sponsorami zapragnęli uhonorować osoby projektujące etykiety piwne.

Wystawa etykiet 2014 bottlabel

Domowi piwowarzy oraz małe i regionalne browary nadesłały 74 wybrane przez siebie najlepsze etykiety. Podczas obrad Jury wyłoniło 3 zwycięskie. Wszystkie etykiety brały również udział w konkursach internetowych, w którym każdy mógł zagłosować na wybrane przez siebie wzory.

Wyniki II Konkursu Etykiet Piwnych 2014 oraz wszystkie nadesłane etykiety można obejrzeć na stronie: Konkursu Etykiet Piwnych.

W tym roku na laureatów czekały atrakcyjne nagrody sponsorowane przez:

bottlabel-logoBottlabel.com to jedyna w Polsce platforma, która umożliwia zaprojektowanie oraz zamówienie samoprzylepnych etykiet na butelki. Oferujemy etykiety na butelki w kilku kategoriach: wino, piwo, wódka weselna i inne imprezy okolicznościowe takie jak urodziny, wieczór kawalerski, czy parapetówka. W każdej kategorii zawartych jest wiele wzorów, które sam możesz edytować, dodając wymyślony tekst, własne zdjęcie, czy też dostosować kolorystykę do swoich upodobań.

log_piwoszarnia_200_100Firma Piwoszarnia jest przedsiębiorstwem prowadzącym przez piwowara domowego Marcin Owczarek „Owczar”. Powstała w 2011r r. jako sklep interenetowy. Jesteśmy firmą dostarczającą produkty dla piwowarów domowych. Oferujemy słody, chmiele, drożdże oraz sprzęt i akcesoria potrzebne do samodzielnego warzenia piwa. Prowadzimy pokazy warzenia, dzielimy się doświadczeniami z początkującymi piwowarami/piwowarkami. Mieścimy się w samym centrum Polski.

LogoM_24.04.2014Marynka Piwo i Aperitivo przy ul. Kazimierza Wielkiego 39 we Wrocławiu oferuje piwa z browarów rzemieślniczych, piwo bezalkoholowe, bezglutenowe, a także drinki, wino, whiskey, itd. W godzinach od 18:30 do 21:00 Marynka zaprasza na małe przekąski do piwa gratis. Pod nazwą tego lokalu kryją się tak naprawdę rzeczy dobrze nam wszystkim znane i bliskie, bo przecież Marynka to gatunek polskiego chmielu, Piwo każdy jakieś już próbował, a Aperitivo to nic innego jak małe przekąski.Słodownia SouffletSłodownia Soufflet. Od ponad 20 lat specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości słodu pilzneńskiego dla przemysłu browarniczego. Naszą produkcję opieramy na najnowszych technologiach, sprawdzonych, starannie wyselekcjonowanych dostawcach zbóż i wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Dbamy o najlepsze wsparcie techniczne, gwarantujemy najwyższa jakość oferowanych produktów. Najwyższa jakość to podstawowy priorytet naszej działalności.

Wystawa etykiet bottlabel

W tym roku zdobywcy pierwszych miejsc oraz wszystkie browary komercyjne z podium otrzymały pamiątkowe statuetki będące dowodem uznania dla kunsztu ich etykiet.

Statuetka KEP bottlabelTegoroczna wystawa zawierała etykiety z piw domowych nadesłanych na Konkurs Domowych Etykiet Piwnych 2013 oraz na aktualną edycję – dzięki temu prezentowaliśmy uczestnikom Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa największą w Polsce wystawę domowych etykiet piwnych!

Serdecznie gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy sponsorom!

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna wystawa będzie jeszcze większa… ;)