IV Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Festiwal dobrego piwa 2012, Wrocławski festiwal dobrego piwa 2013, festiwal piwa, wrocław

Największy festiwal w Polsce promujący oryginalne i często nieznane smaki piwa z małych i średnich browarów, zaprasza na miłe spędzenie pomajówkowego weekendu.  W dniach od 10 do 12 maja w Zamku Leśnickim we Wrocławiu odbędzie się IV Festiwal Dobrego Piwa.

Podczas festiwalu będzie można skosztować aż kilkuset różnych smaków piwa warzonego przez małe i średnie browary z Polski, Czech, Niemiec oraz Belgii. To niepowtarzalna okazja by poznać piwa inne niż dotychczas o nieodkrytych wspaniałych smakach. Pośród licznych rodzajów piwa, posmakować będzie można między innymi portery bałtyckie, piwa pszeniczne, tradycyjne pilznery oraz wiele, wiele innych.

Festiwal dobrego piwa 2012, wrocławski festiwal dobrego piwa, festiwal piwa, centrum kultury zamek lesnica

Bardzo ciekawą propozycją na festiwalowe dni dla piwowarów są X Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, podczas których będzie można pogłębić swoją wiedzę z zakresu warzenia piwa. Znajdzie się coś także dla żółtodziobów, którzy będą mogli uczestniczyć w pokazach warzenia i dowiedzieć się jak powstaje piwo.

Efekty pracy piwowarów zostaną docenione na konkursie Piw Domowych oraz Plebiscycie na Piwo Roku 2012 roku. Podczas festiwalu poznamy także zwycięzcę Konkursu Domowych Etykiet Piwnych. Głosowanie społeczności internetowej na najlepszą etykietę trwa do 5 maja – zobacz całą galerię!

festiwal dobrego piwa 2013, festiwal piwa, wrocławski festiwal dobrego piwa, Wrocław

Na przybyłych gości czekają, więc nie lada atrakcje, ale to nie wszystko, co zaplanował organizator. W programie znalazło się także wiele koncertów, które będą umilały czas odwiedzającym i wystawcom. W przerwach między występami, publiczność będzie miała okazję wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Dobrą wiadomością dla zmotoryzowanych jest fakt, że w tym roku pojawi się scena kulinarna, gdzie można będzie spróbować wielu ciekawych potraw. Ponadto w programie Festiwalu znajdują się jeszcze jarmark produktów ekologicznych oraz atrakcje dla najmłodszych.

Więcej informacji o festiwalu na stronie organizatora.

Do zobaczenia na Festiwalu!

 

Źródło obrazów: