Jak wybrać alkohol na wesele?

wino-wesele-36-3

Alkohol to obowiązkowy i tradycyjny element każdego wesela. Coraz częściej Młode Pary decydują się na poszerzenie alkoholowego asortymentu o kolorowe drinki, wino czy piwo. Jak rozsądnie dobrać weselny alkohol, by wszyscy byli usatysfakcjonowani? Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się z poradami.

W dzisiejszych czasach weselni goście oczekują po przyjęciu nie tylko wspaniałej, całonocnej zabawy. Zaproszeni spodziewają się wielu atrakcji i oryginalnej oprawy w tym wyjątkowym dla Młodej Pary dniu. Kiedy większość poważnych rzeczy związanych z organizacją jest już załatwiona – przychodzi czas na wybór alkoholu. I tutaj mogą pojawić się „schody”. Pierwszą kwestią, jaką należy rozważyć są rodzaje alkoholu, które staną na stołach. Przy wyborze dobrze jest kierować się ilością zaproszonych osób, które mogą alkohol spożywać, ich płcią a także wiekiem.

Decydując się na wino najlepiej jest wybrać czerwone i białe, a także półsłodkie i półwytrawne. W takiej kombinacji win, każdy znajdzie coś dla siebie – czy lubi wino słodkie czy wytrawne, czy białe czy różowe. Należy pamiętać, że po wina najczęściej sięgają kobiety – dlatego liczy się, że na dwie panie przypada jedna butelka tego trunku.

wizualizacja-wesele-36

Piwo to dobry pomysł na wesele dla osób nielubiących mocniejszych alkoholi, a to bezalkoholowe również dla kierowców. Świetnie sprawdzi się także na poprawinach, gdzie goście nie będą już tak ochoczo pić wódki. Decydując się na piwo, należy wybrać w jaki sposób chcemy je podać. Możemy zakupić butelki lub wynająć dystrybutor z piwem oraz odpowiednią ilość beczek ze złocistym trunkiem.

Wiele osób myśli, że kolorowe drinki na weselu to droga inwestycja. Nie musi jednak tak być, gdy zainwestujemy w kilka butelek whisky (łatwo dodać do niej colę), malibu (z sokiem ananasowym), gin ( z toniciem) lub żubrówki z sokiem jabłkowym. Szklanki z drinkami będą wyglądały bardziej kolorowo i sprawią, że każdy znajdzie alkohol dopasowany do jego gustu. Gdy jednak to za mało, zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalnych barmanów. Oprócz wyszukanych smaków zyskamy również niepowtarzalne widowisko.

bottlabel-wodka-weselna-salemarzen

Zastanawiając się ile danych trunków zakupić, warto skorzystać z kalkulatora alkoholu. Dzięki niemu będziemy w stanie określić jaką ilość litrów poszczególnych napojów (nie tylko wysokoprocentowych) potrzebujemy. Po podjęciu decyzji polecamy udać się na stronę bottlabel.com i wybrać etykiety na alkohol, które sprawią, że wesele będzie jeszcze bardziej wyjątkowe.