Etykieta Żywca – jak zmieniała się na przestrzeni lat

zywiec-88y87fyewf

Wszystko ulega zmianom i przeobrażeniom pod wpływem mijającego czasu. Nie inaczej jest z opakowaniami, logo i wizerunkiem produktów. Dziś przyjrzymy się jak wygląd zmieniała  etykieta piwa Żywiec.

Piwo Żywiec ma jedną z najdłuższych historii i tradycji jeśli chodzi o warzenie piwa oraz jego sprzedaż komercyjną. Browar, w którym piwo jest warzone powstał w 1856 roku, ale piwo, które dziś pijemy wywodzi się od piwa Zdrój Żywiecki i na rynek zostało wprowadzone w roku 1918. W połowie lat 50. nazwa została przekształcona na Żywiec, a butelkę ozdobiła etykieta z tańczącą parą krakowiaków, która do dziś jest znakiem rozpoznawczym piwa. Pod koniec lat 50. na etykiecie pojawiły się choinki .

Pierwsze odświeżenie etykiety nastąpiło przy okazji 140 lecia istnienia browaru, w 1996. Kolejne miały miejsce w 2006. Dotyczyły one głównie zmiany wielkości  i wyglądu tańczącej pary, korony Habsburgów (browar w Żywcu powstał z inicjatywy księcia Albrechta Fryderyka Habsburga), tarczy, ekspozycji nazwy. Ostatnie zmiany dotyczyły samego kształtu etykiety. Nie jest ona elipsą, jest bardziej na kształt prostokąta.

zywiec-5

zywiec-1

zywiec_marka_2000

zywiec_marka_2006

Żywiec_butelka